Elżbieta DąbrowskaLogopeda, Pedagog

  Elżbieta Dąbrowska

  Logopeda, Pedagog

  Nazywam się Elżbieta Dąbrowska, jestem pedagogiem i logopedą.

  Według relacji mojej Mamy, mówić zaczęłam zanim nauczyłam się chodzić, co przesądziło o tym, że dziś jestem logopedą 😉

  Najpierw ukończyłam  studia pedagogiczne na Uniwersytecie w Białymstoku na Kierunku Pedagogika Opiekuńczo – Wychowawcza. Zgodnie z wykształceniem, zaczęłam pracować jako Społeczny Kurator Sądowy w Wydziale Rodzinnym i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Białymstoku.

  Jednak nie mogłam zbyt długo uciekać przed swoim przeznaczeniem i po kilku latach ukończyłam Podyplomowe Studia Logopedyczne również na swojej macierzystej uczelni i zostałam dyplomowanym logopedą.

  W 2011r. założyłam ABC Poradnię Logopedyczną i od tego czasu realizuję swoje marzenia zawodowe jako logopeda, mając możliwość pracy z całym wachlarzem zagadnień z obszaru logopedii. Swoją pracą i umiejętnościami, a także doświadczeniem staram się pomagać dzieciom ale również osobom dorosłym. Daje mi to wiele satysfakcji, ponieważ efekty tej pracy są bardzo wymierne, a możliwość obserwowania pozytywnych zmian jakie zachodzą w mowie moich pacjentów to niesamowita radość.

  Mój szczególny przedmiot zainteresowania stanowi jąkanie, jako jedno z najbardziej złożonych zaburzeń mowy. Dlatego nieustannie podnoszę swoje kwalifikacje w tym zakresie uczestnicząc w szkoleniach dotyczących diagnozy i terapii jąkania dzieci i osób dorosłych.

  W swojej pracy staram się być przede wszystkim profesjonalistką, ale również dbać o dobrą atmosferę i kontakt z pacjentami, zwłaszcza tymi najmłodszymi, również ich rodzicami. Zależy mi, aby terapia logopedyczna, nierzadko trudna i pracochłonna łączyła „przyjemne z pożytecznym”.

  Prywatnie jestem szczęśliwą mamą Antosia i Janeczki. Moją pasją są żeglarstwo i nurkowanie, które można łączyć z podróżowaniem. Teraz, kiedy dzieci są jeszcze małe, częściej podróżujemy palcem po mapie, ale nie tracę nadziei że jeszcze zobaczę taflę wody wysoko nad głową.