Monika Kożuch

Monika Kożuch

Neurologopeda, Praktyk TOMATISA®

Monika Kożuch

Neurologopeda, Praktyk TOMATISA®

Zanim rozpoczęłam studia logopedyczne ukończyłam Studia Pedagogiczne na kierunku Pedagogiki Kulturoznawczej na Uniwersytecie w Białymstoku. Styczność z szeroko pojętą kulturą, w tym kulturą żywego słowa uświadomiło mi jak ważna jest prawidłowa mowa, posługiwanie się nią oraz werbalny kontakt z drugim człowiekiem. Dlatego kolejnym celem jaki postawiłam sobie w życiu, to zdobycie wykształcenia w zakresie logopedii.

Podyplomowe Studia Logopedyczne ukończyłam na Uniwersytecie w Białymstoku, kolejnym krokiem było ukończenie specjalizacji z zakresu neurologopedii w Wyższej Szkole Psychologii Społecznej w Warszawie.

Swoją drogę zawodową rozpoczynałam od pracy z pacjentami na oddziałach neurologii i rehabilitacji w jednym z białostockich szpitali. Kolejnym etapem było podjęcie pracy w przedszkolach i praca z najmłodszymi oraz zdobywanie doświadczenia w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Nr 2 w Białymstoku. Od 6 lat pracuję jako logopeda w szkole podstawowej.

Od 2012 roku rozpoczęłam pracę jako neurologopeda w ABC Poradni Logopedycznej i z wielką przyjemnością oraz zaangażowaniem zajmuję się:

  • diagnozą i terapią neurologopedyczną mowy i myślenia dzieci i dorosłych z zaburzeniami komunikacji językowej
  • profilaktyką logopedyczną oraz korekcją wad wymowy dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz dorosłych
  • stymulacją i wspieraniem rozwoju najmłodszych dzieci w ramach wczesnej interwencji logopedycznej

Praca terapeuty to ciągłe poszukiwania i wyzwania, dlatego też aby umożliwić swoim pacjentom wspomaganie terapii logopedycznej i neurologopedycznej, w roku 2014 zostałam Praktykiem Tomatisa®. Ukończyłam kurs Metody Tomatisa® na Poziomie 1 i 2 uzyskując Międzynarodowy Certyfikat dający możliwość prowadzenia Terapii Uwagi Słuchowej na urządzeniu SOLISTEN oraz uprawnienia do badania uwagi słuchowej za pomocą TLTS (Tomatis Listening Test System).

Moja codzienna praca to indywidualne podejście do pacjenta, każdy dzień przynosi nowe doświadczenie i ciągłe wyzwania. Najważniejsze dla mnie są sukcesy moich pacjentów i uśmiech na ich twarzach dający mi osobistą radość i satysfakcję.

To, jakim jestem dziś terapeutą, zawdzięczam swoim pacjentom, a także osobom dzielącym się swoją wiedzą i doświadczeniem, które spotkałam w swoim życiu prywatnym i zawodowym.

Elżbieta Dąbrowska
Elżbieta Dąbrowska
Paulina Żurawska
Paulina Żurawska